Okulary przeciwsłoneczne

 

Okulary Słoneczne to nie tylko modny element ubioru, ale przede wszystkim ochrona naszych oczu. Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe zagraża nie tylko naszej skórze, ale również oczom. Badania potwierdziły, że promieniowanie UV przyczyniło się między innymi do szybkiego rozwoju zaćmy i starczego zwyrodnienia plamki oraz do zwyrodnień spojówki gałkowej, takich jak tłuszczyk czy skrzydlik.

 Polecamy rodzaje szkieł przeciwsłonecznych (również z korekcją)

  • Soczewki o stałym stopniu zabarwienia- posiadające na całej swej powierzchni jednolite zabarwienie od 25 do 90% absorbcji. Kolory soczewek mogą być dowolne.
  • Soczewki Barwione Gradalnie- współczynnik światła lub barwa zmieniają się w okreslony sposób na całej powierzchni. Najczęściej soczewka w dolnej częsci jest jaśniejsza a w górnej ciemniejsza.
  • Soczewki Polaryzacyjne- dodany filtr polaryzacyjny eliminuje światło odbite od poziomych powierzchni takich jak lód, woda, śnieg, asfalt itp. Polecamy je szczególnie kierowcom, wędkarzom oraz osobom uprawiającym sporty
  • Soczewki Fotochromowe-w soczewkach pod wpływem światła słonecznego zachodzą przemiany fotochemiczne które powodują przyciemnianie i rozjaśnianie soczewki w zależności od stopnia nasłonecznienia.Wskazane dla osób wrażliwych na światło nawet w pochmurny dzień.
  • Soczewki Transitions- w pomieszczeniach ,,inteligentne" bo całkowicie przejrzyste, w słońcu ciemne jak okulary przeciwsłoneczne.Doskonałe w każdym świetle.
  • Soczewki DRIVEWEAR- wyjątkowe soczewki dla kierowców. Łączą w sobie zalety soczewek fotochromowych i polaryzacyjnych, dzięki takiemu połączeniu gwarantują komfortowe widzenie w każdych warunkach.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór okularów Słonecznych znanych światowych marek, takich jak Ray Ban, Vogue, Ck, Trussardi, Solano oraz Polar Vision.


slonca

NZOZ Centrum Optyka Tychy

  

Ul. Kochanowskiego 1a/2,

43-100 Tychy (Śląskie)

E-mail:modneokulary@o2.pl
Faccebook :Modneokulary@Centrumoptyka

Tel: (32) 3271286, 883348183

Czynne pon-pt:  9:00-18:00

 

Przyjmują okuliści i refrakcjoniści:

Katarzyna Wojcieszkiewicz-Hacuś - specjalista chorób oczu

dr n. med Aneta Gaborek
dr n. med Sebastian Sirek

   Elżbieta Lach - optyk refrakcjonista-kontaktolog
 Ryszard Lach - refrakcjonista

Małgorzata Grębowicz -  refrakcjonista

Natalia Dulowska - refrakcjonista

Agnieszka Kędzior -  refrakcjonista

SPECJALISTA
SEIKO OPTICAL POLSKA